Pirate Hetalia
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Nie spać, pisać!

Go down 
+4
Prusy
Kanada
Chile
Dominica
8 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Chile

Chile


Orientacja : Sekret to sekret |:
Ekwipunek : NIC
Wątki i powiązania : Latynosi.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : NIE JESTEM NA STATKU, TY CHOLERNY PIRACIE
Liczba postów : 389
Join date : 04/04/2012

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyNie Cze 29, 2014 10:49 am

Ja mam kontakt z Anglią, więc mogę coś przekazać.
Powrót do góry Go down
Kanada

Kanada


Orientacja : Piękno miejsce swe ma w duszy, cóż więc ciało znaczy?
Wątki i powiązania : Wspomnienia potęgi Brytyjskiej.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : Poprzysiągł zemstę na tych, którzy odebrali jedno z najważniejszych dla niego osób.
User : Meanness
Liczba postów : 48
Join date : 03/09/2013
Skąd : Ottawa

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyPon Cze 30, 2014 9:44 pm

Mógłby się czasem pojawiać? Strasznie za nim tęsknię... Możesz go poprosić, by o siebie dbał? Ogólnie wszyscy nasi pobratymcy powinni być zdrowi i szczęśliwi...
Powrót do góry Go down
Chile

Chile


Orientacja : Sekret to sekret |:
Ekwipunek : NIC
Wątki i powiązania : Latynosi.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : NIE JESTEM NA STATKU, TY CHOLERNY PIRACIE
Liczba postów : 389
Join date : 04/04/2012

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyWto Lip 01, 2014 10:24 am

Kanado...
"Powiedz, że również życzę mu zdrowia i przede wszystkim miłego grania, ale raczej już bez zawodnego mnie."
Powrót do góry Go down
Kanada

Kanada


Orientacja : Piękno miejsce swe ma w duszy, cóż więc ciało znaczy?
Wątki i powiązania : Wspomnienia potęgi Brytyjskiej.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : Poprzysiągł zemstę na tych, którzy odebrali jedno z najważniejszych dla niego osób.
User : Meanness
Liczba postów : 48
Join date : 03/09/2013
Skąd : Ottawa

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyWto Lip 01, 2014 8:25 pm

Zabrzmiał pan tak smutno... I ta przekazana wiadomość też jest bardzo smutna... Nie chciałem pana zasmucić... Nie chcę też, żeby Angluś był smutny... Czy on kiedyś wróci? Nie chcę go stracić... Chciałbym, żeby znów byli tu wszyscy razem... Szczęśliwi, uśmiechnięci, pisali głupotki na CB i się razem bawili...
Powrót do góry Go down
Prusy
Kapitan
Prusy


Orientacja : Jestem samowystarczalny.
Ekwipunek : Ego.
Wątki i powiązania : Powiązany z rumem, zakochany w swoim odbiciu w lustrze. A gdzieś tam w tle są jeszcze małe pisklaki. Łotysz też, ale się nie przyzna.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : To oczywiste. Żeby zalewała was moja wspaniałość. Co to w ogóle za pytanie?
User : Nie jest ci to potrzebne do szczęścia.
Liczba postów : 80
Join date : 21/10/2012
Skąd : Kunnegsgarbs

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyWto Lip 01, 2014 10:31 pm

...na wasze nieszczęście ja mogę pograć? *Dramatyczna muzyka w tle.*
Ale fakt, lepiej się nie rozwodzić nad niczym, a po prostu zagrać. Wszystko wyjdzie w praniu, hm?
Powrót do góry Go down
Chile

Chile


Orientacja : Sekret to sekret |:
Ekwipunek : NIC
Wątki i powiązania : Latynosi.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : NIE JESTEM NA STATKU, TY CHOLERNY PIRACIE
Liczba postów : 389
Join date : 04/04/2012

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptySro Lip 02, 2014 8:46 am

Trzeba się z tym pogodzić- zapewne nie wróci.
Być może też nie uda nam się niczego odratować, bo to forum mimo wszystko jest martwe. Ale możemy spróbować. Chociaż raczej nie będzie jak dawniej.
Czyli jak myślicie? Wchodzimy po prostu do jakiegoś tematu w którymś z portów, żeby było uniwersalnie dla wszystkich czy do eventu? Tak się w sumie zaczęłam zastanawiać, że taka normalna rozgrywka też mogłaby być niezła.
Byle szybko, bo w niedzielę wyjeżdżam i się nie nagram z wami D:
Powrót do góry Go down
Kanada

Kanada


Orientacja : Piękno miejsce swe ma w duszy, cóż więc ciało znaczy?
Wątki i powiązania : Wspomnienia potęgi Brytyjskiej.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : Poprzysiągł zemstę na tych, którzy odebrali jedno z najważniejszych dla niego osób.
User : Meanness
Liczba postów : 48
Join date : 03/09/2013
Skąd : Ottawa

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptySro Lip 02, 2014 8:42 pm

Prusuś! Tęskniłem! Pamiętam, że zawsze przejawiałeś optymistycznie wysoką inteligencję i poprawiałeś wszystkim humor! Jeju! Zawsze było przy Tobie tak miło!

Proszę się dobrze opiekować Anglią. Bardzo ładne masz pomysły. Myślę, że lepiej byłoby zrobić osobny temat, żeby się nie mieszał z innymi, ale temat otwarty. Czyli event we własnym temacie, ale każdy może wejść kiedy chce jak do normalnego. Wtedy będzie łatwiej jeśli przyjdą nowi ludzie, którzy nie są na bieżąco z fabułą. Wiem, jak to jest jak się wchodzi na długo istniejące forum, czyta się tematy i się nic nie rozumie, bo ktoś wyszedł z jednego miejsca i wrócił i niby te same osoby rozmawiają, a nagle kompletnie o czymś innym. Jak zrobimy event oderwany od fabuły to nowe osoby będą mogły dołączać bez uprzedniego czytania forum... Bo chyba nie tylko ja czytam całe forum zanim się na nim zaloguję, prawda?
Powrót do góry Go down
Dominica

Dominica


Orientacja : Hetero
Wątki i powiązania : Skrzypce i ciasto moim życiem. A, i Francis i Arthur się mną opiekowali.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : Proszę cię, jestem kierownikiem wodopoju.
User : Didime
Multikonta : nie mam C:
Liczba postów : 100
Join date : 21/04/2013

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyPią Lip 04, 2014 1:02 pm

Dobra! Wbijam i daję propozycję.
Robimy gdzieś temat ,,Bezludna wyspa''
Piszemy tam wszyscy kto może, bo oba statki się rozbiły.
A to co się będzie działo to niech się dzieje wola nieba!
Uwaga, godzina 14:00, robię posta!


[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Dominica

Dominica


Orientacja : Hetero
Wątki i powiązania : Skrzypce i ciasto moim życiem. A, i Francis i Arthur się mną opiekowali.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : Proszę cię, jestem kierownikiem wodopoju.
User : Didime
Multikonta : nie mam C:
Liczba postów : 100
Join date : 21/04/2013

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptySob Lip 05, 2014 2:59 pm

Te, Halo! Proszę tu na chwilę!
Dołączyła do nas Islandia, która też chce pisać, ale z przyczyn wiadomych (czyli- brak Admina) Nie może ona dostać kolorku. Niemniej jednak, symbolicznie ją zaakceptujemy i dołączy ona do Drużyny Prusaka.
Gratuluję~~ xD
Powrót do góry Go down
Chile

Chile


Orientacja : Sekret to sekret |:
Ekwipunek : NIC
Wątki i powiązania : Latynosi.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : NIE JESTEM NA STATKU, TY CHOLERNY PIRACIE
Liczba postów : 389
Join date : 04/04/2012

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyNie Lip 06, 2014 1:06 pm

Ludzie ; ;
Zostałam adminem.
Nie wiem jak i dlaczego, a co najważniejsze po co- ale Anglia mi to przekazał i teraz naprawdę jesteśmy zgubieni, hahahahaha *zero doświadczenia*
Postaram się, ale obecnie siedzę na telefonie, więc w ogóle nic nie widzę i nic nie mogę zrobić. Ale będę przynajmniej mogła akceptować KP i dawać kolorki-
Domi, co do znalezienia trupa Anglika-
"raczej możecie znaleźć Arthura martwego, ale dobrze byłoby też powiadomić o tym Japonię, bo, khm"
Powrót do góry Go down
Kanada

Kanada


Orientacja : Piękno miejsce swe ma w duszy, cóż więc ciało znaczy?
Wątki i powiązania : Wspomnienia potęgi Brytyjskiej.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : Poprzysiągł zemstę na tych, którzy odebrali jedno z najważniejszych dla niego osób.
User : Meanness
Liczba postów : 48
Join date : 03/09/2013
Skąd : Ottawa

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyNie Lip 06, 2014 2:01 pm

Czy istnieją jakieś szanse na ponowne spotkanie naszych szefów? Chile, gratulujemy zdobycia władzy! I witamy nowy kwiat w naszym ogrodzie chaosu^^
Powrót do góry Go down
Dominica

Dominica


Orientacja : Hetero
Wątki i powiązania : Skrzypce i ciasto moim życiem. A, i Francis i Arthur się mną opiekowali.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : Proszę cię, jestem kierownikiem wodopoju.
User : Didime
Multikonta : nie mam C:
Liczba postów : 100
Join date : 21/04/2013

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyNie Lip 06, 2014 4:40 pm

Dobra! To musimy jeszcze poinformować Japana. A jakby Prusak wszedł to wkręcę go i zrobię dramę z darciem się ,,Zabiłeś mi ojca!'' xDDD No ale, ważnym pytaniem jest jeszcze- kim na niebieskich ma być Isiek? Może zrobimy z niego medyka? Na pewno by nam pomógł xDDD
Powrót do góry Go down
Chile

Chile


Orientacja : Sekret to sekret |:
Ekwipunek : NIC
Wątki i powiązania : Latynosi.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : NIE JESTEM NA STATKU, TY CHOLERNY PIRACIE
Liczba postów : 389
Join date : 04/04/2012

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyPon Lip 07, 2014 8:25 am

Ja niestety nie mam kontaktu z Japonią o: ale jak zwykle mogę poprosić Kropka, to zawsze działa.
Z braku innych propozycji Isiek został medykiem. Z potencjalnymi reklamacjami do mnie.
Na szczęście wifi mam w pokoju, więc mogę was dręczyć nawet codziennie. Więc jak ktoś ma jakieś sugestie co trzeba zrobić ze strony administracyjnej to w tym temacie xD
Powrót do góry Go down
Dominica

Dominica


Orientacja : Hetero
Wątki i powiązania : Skrzypce i ciasto moim życiem. A, i Francis i Arthur się mną opiekowali.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : Proszę cię, jestem kierownikiem wodopoju.
User : Didime
Multikonta : nie mam C:
Liczba postów : 100
Join date : 21/04/2013

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyPon Lip 07, 2014 8:41 am

Zmienić chibiki adminów ~ Mogę coś narysować może i zmienić xD
Powrót do góry Go down
Chile

Chile


Orientacja : Sekret to sekret |:
Ekwipunek : NIC
Wątki i powiązania : Latynosi.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : NIE JESTEM NA STATKU, TY CHOLERNY PIRACIE
Liczba postów : 389
Join date : 04/04/2012

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyPon Lip 07, 2014 8:47 am

... Aaaa D:
Jak chces możesz rysować, miło będzie. Ale to to wstawię dopiero po powrocie.
Powrót do góry Go down
Dominica

Dominica


Orientacja : Hetero
Wątki i powiązania : Skrzypce i ciasto moim życiem. A, i Francis i Arthur się mną opiekowali.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : Proszę cię, jestem kierownikiem wodopoju.
User : Didime
Multikonta : nie mam C:
Liczba postów : 100
Join date : 21/04/2013

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyPon Lip 07, 2014 9:08 am

No co? Spaczenie zawodowe, patrzę na grafikę xD
Ode mnie, z graficznej strony mogę jeszcze zaproponować... inne tło i banner.
Bo ten czarny mnie na dłuższą metę dobija D:
Powrót do góry Go down
Chile

Chile


Orientacja : Sekret to sekret |:
Ekwipunek : NIC
Wątki i powiązania : Latynosi.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : NIE JESTEM NA STATKU, TY CHOLERNY PIRACIE
Liczba postów : 389
Join date : 04/04/2012

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyPon Lip 07, 2014 10:35 am

Jeszcze niewiadomo czy się sprawdzę xD
Hm, jak dla mnie grafika akurat jest ładna i nie wymaga zmian. Jeśli jednak znajdzie się ktoś, kto mógłby się tym zająć - ja się kompletnie na tym nie znam - to przeprowadzimy ankietę. Wynik zadecyduje c:
Powrót do góry Go down
Kanada

Kanada


Orientacja : Piękno miejsce swe ma w duszy, cóż więc ciało znaczy?
Wątki i powiązania : Wspomnienia potęgi Brytyjskiej.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : Poprzysiągł zemstę na tych, którzy odebrali jedno z najważniejszych dla niego osób.
User : Meanness
Liczba postów : 48
Join date : 03/09/2013
Skąd : Ottawa

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyWto Lip 08, 2014 6:09 pm

Przepraszam, iż pytam, ale czy jest możliwe, by litery w polach tekstowych były bardziej widoczne? Bo ja w sumie ledwie wiem, co piszę... W wiadomości jeszcze gorzej... Człowiek po omacku pisze... Przepraszam, ale już jestem takim ślepulkiem...
Powrót do góry Go down
Chile

Chile


Orientacja : Sekret to sekret |:
Ekwipunek : NIC
Wątki i powiązania : Latynosi.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : NIE JESTEM NA STATKU, TY CHOLERNY PIRACIE
Liczba postów : 389
Join date : 04/04/2012

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyWto Lip 08, 2014 7:19 pm

Daj spokój, nie przepraszaj!
Tyle że nie do końca rozumiem o które litery chodzi. U mnie są ciemne na jasnym tle, więc wszystko dobrze widać o: sprecyzujesz? ; ;
Powrót do góry Go down
Islandia

Islandia


Orientacja : Tu du du duuum. *dhramatyczna muzyczka* Nie wiem.
Ekwipunek : AŻ sztylet \o/
Wątki i powiązania : Brat Jan Meyen i Norwegi.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : Eee... Ee?
User : Ymel
Liczba postów : 18
Join date : 05/07/2014

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyWto Lip 08, 2014 8:02 pm

Nie jestem pewna, czy ogarniam o czym temat, ale co mogę z swojej strony zaoferować:
~ Gdyby ktoś chciał zmieniać grafikę to mogę ewentualnie pomóc z szukaniem i przerabianiem, bo nawet ewentualnie minimalnie ogarniam zaplecze fp. xD
~ Również mogę pomóc przy ewentualnej wymianie bannerami, powywalać te, które nieaktywne i porozsyłać bannery do for innych niż te o hetali, myślę, że to by trochę wspomogło aktywność. xD

Plus nie wiem jak u was, ale czasami jak patrzę na to forum to nie ogarniam co gdzie i jak. :/ Myślę, że choć minimalne zmiany w grafice by tu pomogły, ogarnięcie tych opisów statków (czcionka Victorii jest większa, niż statku Prusa, ta graficzka co nawet nie wiem czy powinna istnieć mi się nie wyświetla... szczegóły, ale mnie irytują) i choć minimalnie opisać europę, bo się zlewa z kolejnymi działami.
To tak tyle ode mnie, jako od nowej userki. \o/
Powrót do góry Go down
Prusy
Kapitan
Prusy


Orientacja : Jestem samowystarczalny.
Ekwipunek : Ego.
Wątki i powiązania : Powiązany z rumem, zakochany w swoim odbiciu w lustrze. A gdzieś tam w tle są jeszcze małe pisklaki. Łotysz też, ale się nie przyzna.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : To oczywiste. Żeby zalewała was moja wspaniałość. Co to w ogóle za pytanie?
User : Nie jest ci to potrzebne do szczęścia.
Liczba postów : 80
Join date : 21/10/2012
Skąd : Kunnegsgarbs

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyWto Lip 08, 2014 8:41 pm

Dominica napisał:
A jakby Prusak wszedł to wkręcę go i zrobię dramę z darciem się ,,Zabiłeś mi ojca!'' xDDD
...on już tak leżał przebity moim sztyletem jak wszedłem. *Kaszlnięcie.* Poślizgnął się. Kilka razy. Przypadkowo nabijając na mój sztylet.

Ja wam mogę porobić za MG, jak tylko dorwę grafik i złapię dzień wolnego w pracy. \o/
*Wyciąga niebieską, pomocną dłoń.*
O ile wszyscy chcecie zginąć.
W widowiskowy sposób.

Ty też, Łotwo. Nie będzie dla ciebie taryfy ulgowej.
Powrót do góry Go down
Chile

Chile


Orientacja : Sekret to sekret |:
Ekwipunek : NIC
Wątki i powiązania : Latynosi.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : NIE JESTEM NA STATKU, TY CHOLERNY PIRACIE
Liczba postów : 389
Join date : 04/04/2012

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyWto Lip 08, 2014 9:07 pm

Gracias Isiek. Niestety stroną graficzną mogę się zająć *spróbować* dopiero po powrocie. Z komórki nie dam rady. Ale bannery to dobry pomysł jak już się ogarnie.

Każdy MG jest mile widziany, kapitanie.
Powrót do góry Go down
Prusy
Kapitan
Prusy


Orientacja : Jestem samowystarczalny.
Ekwipunek : Ego.
Wątki i powiązania : Powiązany z rumem, zakochany w swoim odbiciu w lustrze. A gdzieś tam w tle są jeszcze małe pisklaki. Łotysz też, ale się nie przyzna.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : To oczywiste. Żeby zalewała was moja wspaniałość. Co to w ogóle za pytanie?
User : Nie jest ci to potrzebne do szczęścia.
Liczba postów : 80
Join date : 21/10/2012
Skąd : Kunnegsgarbs

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptyWto Lip 08, 2014 10:33 pm

Tak, podobno. Tak mówią. Ale lepiej wybierać już zawczasu i bannery i odpowiednie tekstury. Tak tylko... głośno myślę.

Chili, na pewno o sobie przypomnę w stosownym momencie.
Jak już odzyskasz przytomność w evencie.
Powrót do góry Go down
Chiny




User : Katze-Fresse
Liczba postów : 348
Join date : 27/09/2012

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptySro Lip 09, 2014 1:22 pm

Raczej niedługo Łotwy nie będzie. Wtedy mi nawrzucasz, ahahahaha. \o/

Czujcie, że ja jestem z wami duchem. Na event na razie nie wejdę, ponieważ to tak daleko bawię się w Bezweniu Górnym. D:
Powrót do góry Go down
Prusy
Kapitan
Prusy


Orientacja : Jestem samowystarczalny.
Ekwipunek : Ego.
Wątki i powiązania : Powiązany z rumem, zakochany w swoim odbiciu w lustrze. A gdzieś tam w tle są jeszcze małe pisklaki. Łotysz też, ale się nie przyzna.
Po jakiego czorta jesteś na statku? : To oczywiste. Żeby zalewała was moja wspaniałość. Co to w ogóle za pytanie?
User : Nie jest ci to potrzebne do szczęścia.
Liczba postów : 80
Join date : 21/10/2012
Skąd : Kunnegsgarbs

Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 EmptySro Lip 09, 2014 2:54 pm

Nie. Wtedy najadę twoją hacjendę swoją jednoosobową, pruską armią. \o/


Przyznaj się, Łotysz. Jesteś leniem. D<
Albo czekasz na swojego kapitana, jak każdy grzeczny zakładnik. <3
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nie spać, pisać! - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Nie spać, pisać!   Nie spać, pisać! - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Nie spać, pisać!
Powrót do góry 
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pirate Hetalia :: 
 :: 
A r c h i w u m
-
Skocz do: